אודותינו

מי אנחנו?

צוות המרכז לטיפול וייעוץ, לטיפול בהתמכרויות, מורכב מאנשי מקצוע בעלי ניסיון רב הן בטיפול בכלל ובמיוחד בטיפול שהתמקדותו הוא התמכרויות.

הטיפול עוסק באיתור המניעים שהביאו את האדם להתמכרותו, בשחרור מהתלות בהרגלים, בשינוי מעשי של כל אורח החיים, בבניית אורח חיים בריא יותר, בבניית הזהות שמשתנה בתהליך הגמילה, בחיזוק הדימוי העצמי ובטיפול בהשלכות השונות של ההתמכרות כמו למשל הפגיעה ביחסים משפחתיים.

כל אלו נעשים דרך בניית תוכנית אישית לכל מטופל ומטופל על פי עקרונות הטיפול ההוליסטי וטיפול מערכתי.

ה"אני מאמין" הטיפולי שלנו

אנו מאמינים כי טיפול בהתמכרויות חייב להיעשות באופן הוליסטי ולהתמקד בכלל ההשלכות של ההתמכרות ובמקורותיה ולא רק בגמילה מהשימוש.

טיפול שטחי בהתמכרות, שהיא בבחינת הסימפטום לבעיה מרכזית אחרת, יוביל לחזרה למעגל ההתמכרות, אם בהתנהגות אחרת או בסם אחר ואם באותה התמכרות ראשונית.

התמכרות היא לא רק השימוש עצמו, אלא דרך חיים שלמה.

מסיבה זו הטיפול ההוליסטי חותר לשינוי דרך החיים על כל רבדיה –שינוי בקשרים הבין אישיים, שינוי החברה, שינוי תזונתי, שינוי בהרגלי השינה והפעילות ויותר מהכול איזון נכון ביניהם.

טיפול פרטני, השתייכות לקבוצת 12 צעדים, טיפול פסיכיאטרי טיפול משפחתי הם חלקים מהותיים במערך המומלץ בטיפול בהתמכרויות, כמובן על פי צורכי המטופל וסיפורו הייחודי.

לרוב טיפול משפחתי הוא הכרחי שכן בני המשפחה נוטים להישאב להתמכרות של קרוביהם ולפתח בעצמם מעיין התמכרות לטיפול במכור. ניתן לתאר זאת גם כעיסוק אובססיבי במכור.

טיפול נכון מסייע לניתוק התלות השיתופית של בני המשפחה זה בזה.

זוהי עבודה משולבת של גוף ונפש והיא נבנית לכל אחד באופן אישי בהתאם למצבו, לנסיבות חייו, ליכולת,לאופי ולרצונות שלו.

הקשר הטיפולי חשוב לא פחות מאמצעי הטיפול, ולכן חשוב לבחור את המטפל הנכון, מומחה להתמכרות ובעל ניסיון מוכח אך גם מטפל כזה שהמכור יוכל לתת בו אמון, להרגיש שיש מי שמבין אותו, את שפתו ואת הדרך בה הוא חושב.

צוות המרכז לטיפול וייעוץ

אורנית ויינשטוק

אורנית ויינשטוק

פסיכולוגיה, יועצת מוסמכת בארה"ב לטיפול בהתמכרויות. אורנית בעלת תואר שני בהצטיינות, בפסיכולוגיה מאוניברסיטת Naropa קולרדו ארה"ב, בעלת רישיון לטיפול והדרכה

קראו עוד »
‏‏ערן דנון דניאל

ערן דנון דניאל

מטפל CBT מכללת וינגייט לווינסקי  בוגר הכשרות רבות בתחום הנחיית קבוצות, טיפול בטראומה ועבודה עם נוער ותחלואה כפולה. ב10 השנים

קראו עוד »
חגי צחור

חגי צחור

בעל תואר שני (MSW) בעבודה סוציאלית קלינית ה אוניברסיטה העברית בירושלים תואר ראשון (BA) במדעי ההתנהגות עם דגש על פסיכולוגיה

קראו עוד »

תכניות לטיפול בהתמכרויות

גמילה מתרופות
גמילה מתרופות
גמילה מהימורים
גמילה מהימורים
טיפול בנוער ובמתבגרים צעירים
טיפול בנוער ובמתבגרים צעירים
גמילה מקוקאין
גמילה מקוקאין
גמילה מסמים קלים
גמילה מסמים קלים
טיפול בהפרעות אכילה
טיפול בהפרעות אכילה
גמילה מהתמכרויות
גמילה מהתמכרויות
גמילה מאלכוהול
גמילה מאלכוהול
גמילה מפורנו
גמילה מפורנו