גמילה מסמים קלים

הסמים קלים - ההתמכרות קשה

לצפייה: קטע מתוכנית הבוקר של ערוץ 10 ובו אורנית ויינשטוק מפרטת על הגמילה מגראס ותופעת ההתמכרות.

מה הם סמים קלים?

האם גראס נחשב לסם קל? האם הוא נתפש כסם טבעי? או שאולי הוא ממכר ככל סם אחר?

בעקבות השכיחות בשימוש בגראס בשנים האחרונות רמת הלגיטימיות של השימוש בו גרמה לטשטוש הקשר שבינו ובין המושג התמכרות.

הטענה כי "אי אפשר להתמכר לגראס" או ש-"לא נגרם שום נזק בעישון גראס" היא די נפוצה ושגורה בקרב המשתמשים בגראס.

במציאות ניתן למצוא הוכחות שמצביעות אחרת.

החשיש והגראס

מצמח הקנאביס מייצרים גם את הגראס וגם את החשיש.

הגראס, שהוא יקר יותר ודי קשה למצוא אותו בארץ, חזק יותר בהשפעה שלו מכיוון שהוא תפוקה "נקייה" יותר של הצמח.

 אך גם לו וגם לחשיש ישנן השפעות גופניות ורגשיות דומות.

השפעות המכורים לגראס

השפעות עישון גראס הם לא תמיד בולטות לעין וקלות לזיהוי.

אנשים רבים שמשתמשים בגראס יטענו בתוקף כי הם לא מכורים, ומציגים שורה של הוכחות כגון: "אני לומד, אני עובד, יש לי משפחה וילדים, אני במערכת יחסים עם בן זוג קבוע, ובאופן כללי אני מתפקד כמו כל אזרח מן השורה".

יש התעלמות מוחלטת מהתחושה הכללית של תקיעות שקיימת, ששום דבר לא משתנה וחוסר היכולת להתקדם ולשאוף ליותר.

התפקוד תחת השפעת הגראס הוא ממוצע, בינוני, בסדר.

הוא אינו כולל בתוכו הצבת מטרות ושאיפה להגיע ליעדים מסוימים בחיים, יש מחסור בתחושה של יכולת ולכן גם אין מיצוי היכולות הקיימים.

תוכנית גמילה מגראס וסמים קלים

תפקוד שכזה יוצר חיץ שמטשטש את העולם שנמצא מן העבר השני, מנתק, יוצר אדישות שחונקת את המוטיבציה, גורם להתפשרות ובזבוז זמן יקר ולשקיעה לתוך ביצה טובענית של אשמה ובושה.

אותו חוצץ מסתיר מאחוריו קשיים ומשקעים כמו טראומה מהעבר, דיכאון, חרדה, הקושי להסתגל למציאות חיים תובענית ולקחת אחריות מלאה על החיים, קשיים אשר הופכים לסיבות לפנייה לעישון גראס.

התלות שמתפתחת ממשיכה מתוך חוסר היכולת להתמודד ולהכיל את חוסר השקט, העצבנות המתמדת והפחד של לתפקד ללא הסם והופכת את השימוש לכרוני.

תלות זו מהווה חוסר שליטה. גמילה מעישון גראס מתוך ניסיון להחזיר את השליטה לחיים מפרק ומוריד את כל החוצצים ומעמת את האדם עם המחיר הכבד שאותו הוא שילם לאורך השנים שבהם עישן.

אפשרי לחזור לחיים בהירים יותר, להתחבר מחדש למוטיבציה, לרצון להיות מאושר ומסופק.

השלב הראשון מתחיל בהודאה באיבוד שליטה.

המשך הדרך תיעשה באמצעות תמיכה של בני המשפחה וליווי מקצועי של מטפל עם ניסיון בעבודה עם התמכרויות ובניה שת תוכנית גמילה מגראס.

בחן את עצמך – האם אתה מכור לסמים קלים?

בואו לבחון תהליך של – גמילה מקנאביס >>

למידע נרחב, מקיף ומקצועי בנושא הגמילה מסמים קלים לחץ על – גמילה מסמים קלים ונווט אל המאמר: 
"משפחה הורסת, משפחה בונה – תפקיד המשפחה בחיי המכור".

פנו אלינו

לקבלת מידע או יצירת קשר, מלאו פרטים ונשמח לחזור אליכם

054-2349876  |  054-4272899

מי חזק יותר – הסמים הקלים או אתה ?

התמכרות לסמים קלים כמו חשיש וגראס היא ביטוי של חוסר יכולת להתמודד. היא בריחה מהמציאות.
את ההתמכרות ניתן להפסיק ולשלוט עליה כבר עכשיו!
המודעות לבעיית ההתמכרות היא הצעד הראשון לשחרור ממנה.
המרכז לטיפול וייעוץ של אורנית ויינשטוק מתמחה ומנוסה בהתמכרויות לסוגיהן עם אחוזי הצלחה גבוהים.
אל תזרוק את הבעיה, אל תתעלם ממנה – פנה לייעוץ כבר עכשיו!

גמילה מתרופות
גמילה מתרופות
גמילה מהימורים
גמילה מהימורים
טיפול בנוער ובמתבגרים צעירים
טיפול בנוער ובמתבגרים צעירים
גמילה מקוקאין
גמילה מקוקאין
גמילה מסמים קלים
גמילה מסמים קלים
טיפול בהפרעות אכילה
טיפול בהפרעות אכילה
גמילה מהתמכרויות
גמילה מהתמכרויות
גמילה מאלכוהול
גמילה מאלכוהול
גמילה מפורנו

גמילה מסמים קלים במרכז לטיפול וייעוץ

תהליך גמילה מסמים קלים

קשיי היומיום מציבים בפנינו מגוון של אתגרים רבים.  שימוש בסמים היא דרך בה רבים מאתנו משתמשים בה כדי להימלט מהתמודדות מול אותם קשיים.

לא מעט אנשים  עשויים למצוא את עצמם נאבקים בסופו של יום עם התמכרות לסמים כאלו ואחרים.

במידה ואתם מרגישים כי גם אתם נקלעתם לתחושת חוסר אונים ומלכוד בתוך מעגל סגור ממנו אין אתם מצליחים לפרוץ החוצה, דעו כי אין אתם חייבים להתמודד בכוחות עצמכם עם גמילה מסמים.

המרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק יעמוד לצדכם בכל שלב ויסייע לכם למצוא את הדרך לחיים בריאים יותר ובחירה בזכות הטבעית שלכם לחיות בחופש.

גמילה מסמים קלים – איך מתחילים?

במידה וגם אתם מבינים כי הסמים הופכים להיות חלק בלתי נפרד מהיום שלכם, שהשגתה של המנה הבאה הפכה להיות מטרה ברורה בסדר היום, אם שקלתם גמילה עצמאית אבל לא הצלחתם להתמיד בכך אפילו לערב אחד, חשוב שתדעו שאתם לא לבד.

אנשים רבים מוצאים את עצמם במצב דומה ומסיבות כאלה ואחרות – נמנעים מלהסתכל להורים בעיניים, מתחילים לפספס עוד ועוד ימי עבודה, חווים תסמינים פיזיים קשים בהיעדרו של הסם ולא יכולים להפסיק לחשוב על המנה הבאה.

השלב הראשון אם כך, בדרך אל גמילה מסמים יהיה בהבנה כי קיימת בעיה אשר מעכירה את החיים ומטשטשת את המציאות בה אנו חיים. הגמילה תוכל להתחיל בשעה שמתפתחת המודעות לבעיה ואתם או בני משפחתכם בוחרים לפנות לעזרה.

ההתמכרות לסמים קלים או קשים עשויה להיות הרסנית, ואין ספק כי פנייה אל עזרה מקצועית תהיה זו שתצליח לחשוף בפניכם עולם מואר יותר ללא נוכחות הסם או הצורך להשתמש בו.

לא מתמודדים לבד

זכרו בכל שלב כי אתם לא חייבים לשאת במשא הזה לבד. אורנית ויינשטוק – מרכז לטיפול וייעוץ, יעמוד לשירותכם בכל וילווה אתכם גם ברגעים הלא פשוטים של גמילה מסמים והתמכרויות שונות.

המרכז מורכב מאנשי מקצוע מנוסים בטיפול בהתמכרויות ושם דגש על איתור המניעים להתמכרות ושחרור מהם.

גמילה מסמים קלים

מרכז גמילה מסמים עוזר לכם בתהליך

שירותיו של מרכז גמילה מסמים הינם חיוניים ולרוב הינם הדרך היחידה של אנשים רבים להיגמל מהתמכרות קשה זו ולחזור לתפקוד נורמלי.

החשש העיקרי אשר מונע מאנשים רבים לפנות למרכזי גמילה הינו העובדה כי מרבית מרכזי הגמילה בארץ הינם מרכזי גמילה סגורים אשר מהווים אתגר משמעותי עבור אותם אנשים.

מרכזי הגמילה הסגורים מאלצים את המכורים להתנתק מחייהם באופן מוחלט לתקופה ארוכה מה שכמובן גורם לחשש עמוק בקרב המכורים ובני משפחותיהם.

חשוב להבין כי כעת עומדת בפניכם אפשרות הבחירה גם במרכז גמילה פתוח, קליניקה אשר תלווה אתכם לאורכו של תהליך הגמילה בסדרה של מפגשים ותספק את הייעוץ, התמיכה וההדרכה לכל אורך הדרך.

המרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק, יעמוד לצדכם בכל שלב ויעזור במציאת הדרך אל עבר עתיד אופטימי יותר, עתיד בו תוכלו אתם להחזיר את השליטה לחייכם.

הטיפול בקליניקה יתבסס על ראיית עולם הוליסטית שרואה כל מטופל כמכלול של גוף ונפש.

את הטיפולים הללו ניתן יהיה לשלב במהלך השגרה שלכם, כך תוכלו לצאת לדרך חדשה ואופטימית יותר בה המציאות שלכם לא תלויה בסמים.

מרכז גמילה מסמים קלים – מרכז פתוח אל מול מרכז סגור

לרוב, אנשים המכורים לסמים לא יודו בנוכחותה של בעיה עד לשלב בו יעמדו מול אולטימטום מאיים כגון ניתוק הקשר עם בני המשפחה והחברים.

תובנה זו עשויה לסייע לרבים לעשות את הצעד בכיוון הנכון ולפנות אל מכון גמילה מסמים קלים.

כפי שציינו בתחילת המאמר, בבואכם לבחור את מרכז הגמילה הנכון עבורכם חשוב להבין כי קיים הבדל משמעותי בין מרכז פתוח לעומת מרכז גמילה סגור.

במרכז הסגור, המטופל מתאשפז לפרק זמן ממושך ומתנתק מהסביבה הנוכחית שלו.

מרכז גמילה פתוח לעומת זאת יאפשר למטופל בעל מוטיבציה, כוחות ומשאבים להתקדם בטיפול שלו תוך כדי המשך ניהול אורח חיים מתפקד מחוץ למסגרת הפגישות השבועיות.

כאן למעשה טמון יתרונו המשמעותי של מרכז גמילה שאינו כולל אשפוז, הוא מאפשר לאנשים רבים לעבור תהליך טיפולי ושיקומי שנועד לשלב גמילה הדרגתית מן הסם, תוך כדי חזרה לתפקוד מקצועי, חברתי ומשפחתי נורמטיבי.

נעזרים בגמילה לבניית עתיד בהיר יותר

תחילתו של תהליך גמילה מסמים אינו פשוט ודורש מחויבות לתהליך. הנכם מוזמנים לפנות אל הקליניקה שלנו ולקחת חלק בתהליך מאתגר ומתגמל אשר יותאם לצרכים שלכם באופן אינדיבידואלי וילווה אתכם במהלך גמילה מהסם.

אתם לא חייבים להתמודד עם המצב בכוחות עצמכם, פנו אל המרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק, והצוות המקצועי שלנו ילווה אתכם במהלכה של הדרך אל עבר עתיד בהיר יותר.

מכון גמילה מסמים קלים - המרכז לטיפול וייעוץ

מכון גמילה מסמים קלים

קיימים סוגים שונים של התמכרויות, מהימורים ואלכוהול ועד סמים וסקס.

אין ספק כי התמכרות לחומרים פסיכו אקטיביים שונים הינה ללא ספק אחת מהתמכרויות המוכרות ביותר.

חשוב לציין כי האדם שמכור לחומרים אלו לא תמיד יודה בקיומה של הבעיה, בעיקר משום שהאדם המכור לא תמיד מכיר בקיומה.

פעמים רבות המכורים יעדיפו למצוא את הדרך בה יוכלו להמשיך מצד אחד להשתמש בסם וליהנות מהשפעותיו ומצד שני להמשיך את חייהם כרגיל.

משפחות רבות מגיעות למצב בו מציבות אולטימטום בפני המכורים- "פנו לקבלת עזרה או שלא תהיו חלק מחיינו".

מצב זה מאלץ אנשים רבים להתמודד עם האפשרות כי ייתכן וקיימת בעיה, ומוביל אותם לחיפוש אחר מכון גמילה מסמים שלא דורש מהם להתנתק באופן מוחלט מחייהם, אלא שמאפשר את קבלת הטיפול, הייעוץ והסיוע הנחוץ להם בקליניקה פתוחה.

המרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק, פותח את שעריו ומזמין אתכם לעשות את הבחירה הזכות הטבעית שלכם לחיות בחופש ולזכות בעתיד אופטימי ובהיר יותר.

הדרך לעתיד בהיר יותר בעזרתו של מכון גמילה מסמים ללא אשפוז

אין ספק כי אחת הסיבות המרכזיות לחשש שלאנשים רבים מפניה אל מכון גמילה מסמים הינה העובדה כי המוסדות הללו לרוב כוללים אשפוז ומנתקים את המטופל משגרת יומו, ממשפחתו ומחבריו.

חשוב להבין כי זו לא הדרך היחידה להתמודד עם התמכרות לסמים.

כעת תוכלו לפנות אל מרכז טיפול וייעוץ אשר יספק בעבורכם את המסגרת הבטוחה בו תוכלו לעבור תהליך אישי שבמהלכו תשולב הגמילה בהדרגה.

תהליך זה ילווה על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומיומנים, בעלי שנים רבות של ניסיון בטיפול בסובלים מהתמכרויות.

חשוב לציין כי הטיפול במסגרתו של מרכז ייחודי שכזה יאפשר למטופלים להגיע לפגישה או שתיים במהלך השבוע לטיפול מסודר, כך שלאחר מכן יוכלו המטופלים לחזור לשגרת יומם המקצועית והמשפחתית מבלי לנטוש את סביבתם הטבעית.

לומדים לשנות דפוסי התמודדות

תהליך הגמילה מסמים קלים יבנה בצורה אינדיבידואלית ומתוך ראיית כל צרכיו ושאיפותיו של המטופל. כך למעשה יצליח כל אדם למצוא את המענה המתאים לו במסגרתו של המרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק.

במסגרת הטיפול כל אדם ילמד להתמודד עם הגורמים שהביאו להתפתחותה של ההתמכרות ויסגל לעצמו את הכלים הנחוצים לשם שיפור דרכי ההתמודדות עם העולם והקשיים בהם הוא עשוי להיתקל.

טיפול בהתמכרות לסמים קלים

טיפול בהתמכרות לסמים קלים

ההתמכרות לסמים קלים הינה בעלת השפעה רבה על עולמו של המכור ופעמים רבות תהיה זו שגם תביא להופעתם של תסמינים שונים כגון בעיות שינה, תנודות במצבי הרוח ואף בעיות בריאותיות שונות.

השלכותיה של ההתמכרות מתבטאות במצבם הפיזי והפסיכולוגי של הסובלים מהתמכרות, משפיעות על מצבם הכלכלי, המשפחתי והחברתי.

ועדיין, התסמין העיקרי של ההתמכרות יהיה האמונה המוחלטת כי על אף כל הקשיים הללו, רק מנה נוספת של הסם תוכל להיות זו שתקל על המצב.

המרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק, מסייע בהענקת טיפול בהתמכרות לסמים לאנשים רבים. במהלך הטיפול תוכלו גם אתם להיעזר באנשי המקצוע המוסמכים והמנוסים ביותר אשר ילוו אתכם בתהליכי הגמילה ויקנו לכם את הכלים הנחוצים לשם חזרה לשגרה ולתפקוד מקצועי ואישי גבוה.

מה כדאי לדעת אודות טיפול בהתמכרות לסמים קלים?

התמכרות לסמים הינה בעלת השפעה רבה על היבטי החיים השונים של האדם המכור.

אך יחד עם זאת, לרוב האדם לא יהיה מודע להתמכרותו, זאת על אף הפגיעה במצב הבריאותי והפיננסי שלו ושל האנשים הקרובים אליו.

הפנייה אל טיפול בהתמכרות מתרחשת לרוב לאחר הגעה למצבי משבר ושפל או העובדה כי האנשים הדואגים למכור יעמתו אותו עם המציאות ויציבו בפניו את האולטימטום – ללכת לטיפול בהתמכרות לסמים או לאבד את האנשים שהוא אוהב.

גישה זו אמנם קשה, אך בסופו של יום עשויה לעזור למכורים רבים להגיע ולבקש את הסיוע הנחוץ להם.

  • במהלך הטיפול תותאם בעבורכם תכנית אינדיבידואלית שתענה על הצרכים שלכם באופן מלא.
  • תכנית הגמילה תתמקד בהקניית הכלים הנחוצים לשם המשך ניהול אורח חיים מתפקד ומתקשר.
  • הטיפול יחתור לשינוי דרך החיים הנוכחית, זאת לשם הקניית הכישורים והיכולות להתמודדות עם החיים מבלי ליפול לאותם דפוסי התנהגות שהובילו להתמכרות.
  • חלק חשוב מהטיפול יכלול התאמה של המטפל הנכון לכל מטופל כך ניתן יהיה ליצור מערכת יחסים של אמון ותמיכה בה הנגמל מקבל את האוזן הקשבת והתמיכה הנחוצה לו.

בוחרים במרכז המקצועי המתאים לכם ביותר

המרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק, מהווה קליניקה טיפולית אשר מסייעת בתהליכי גמילה וטיפול שונים בעבור מטופלים משכבות סוציו אקונומיות הגבוהות ביותר. המרכז כולל את אנשי המקצוע המוסמכים אשר בעלי ניסיון עשיר וספציפי בטיפול באנשים הסובלים מהתמכרויות שונות.