גמילה מאלכוהול

טיפול בהתמכרות לאלכוהול

התמכרות לאלכוהול

התרבות המערבית רואה באלכוהול כמרכיב לגיטימי ואף קלאסי והולם במגוון רחב של מצבים ("הצירוף המושלם לדג זה יין לבן," "יין אדום הולך טוב עם בשר," "כשאני יוצאת לדייט אני שותה בירה"), ההגבלה היחידה שהטילו עליו מהווה את ההכרח לשמור על בטיחות על הכביש ("אם שותים לא נוהגים"), אין התייחסות להשפעתו על הבריאות הפיזית והנפשית שלנו.

לתפישה תרבותית זאת יש השפעה לא רק על האפשרות להתפתחות של התמכרות בעקבות שתיית אלכוהול אלא גם על הסיכויים להיגמל מהתמכרות שכזאת. 

גמילה מאלכוהול

מי הוא המכור לאלכוהול?

ישנו אדם ששותה פעם בשבוע אלכוהול ולא מתמכר ואדם אחר שכן, כיצד זה אפשרי?

על מנת לקבל תשובה לשאלה הזאת חשוב להבין את המונח "נטייה מוקדמת" (Predisposition), זה הוא תהליך שבו העובר בבטן אמו מפתח רגישות יתר, לאור עבר של התמכרות לאלכוהול במשפחה, רגישות אשר תתבטא בבגרותו.

ניתן לזהות אדם שיהפוך למכור לאלכוהול דרך סימן האזהרה שמבטא את אותה נטייה מוקדמת.

בניגוד למוחו של אדם שאינו בעל נטייה מוקדמת ושירגיש את השפעת האלכוהול מלכתחילה, מוחו של אדם עם נטייה מוקדמת אינו בעל יכולת להרגיש את אותן השפעות ולכן יהיה זקוק לכמות גדולה בהרבה יותר כדי להרגיש את השפעת האלכוהול.

חוסר היכולת להרגיש את השפעת האלכוהול מהווה את הסיבה שמכורים לאלכוהול משוכנעים כי ביכולתם להיכנס מאחורי ההגה ולנהוג בלי שום בעיה, על אף שרמת האלכוהול בדם שלהם גבוהה הרבה יותר מהמותר על פי חוק.

הקשיים בתהליך גמילה מאלכוהול

השפעה משמעותית לא פחות היא ההשפעה התרבותית שמשדרת מסר שאלכוהול עוזר להרגיע, הוא משחרר, מייצר אווירה טובה בכל מצב, תוך התעלמות מהשלכותיו השליליות.

גישה זו לא רק תורמת להתפתחות של התמכרות, יש לה גם יד בקושי בגמילה.
מקרה של זוג שהגיע לטיפול בעקבות שתייה של אחד מבני הזוג.

בשיחה מעמיקה איתם בן הזוג דיווח על הכמויות הגדולות של אלכוהול שהוא צורך, והוא אובחן עם אלכוהוליזם במצב מתקדם, ובת הזוג העידה על ההתנהגות העצבנית והבלתי נסבלת שלו כשהוא אינו שותה.

כשנושא השיחה הגיע לטיפול ובמה הוא כרוך השאלה שנשאלה על ידם הייתה: "האם אי פעם יוכל לשתות?" הסברתי להם שהתמכרות מעידה על חוסר שליטה אל מול אלכוהול ולכן אדם בתהליך גמילה מאלכוהול, כמו גם אחריו לא יוכל לשתות יותר לעולם.

בדומה למישהו שמאובחן כבעל אלרגיה לאגוזים שעליו לבדוק כל מה שהוא מכניס לפה שמא ישתרבב לו חתיכה של אגוז מה שיכול להוביל לתוצאה קטלנית.

בסוף אותה שיחה בני הזוג החליטו לוותר על הטיפול כי איך יוכלו להתחתן בעת שהחתן לא ישתה ביום חתונתו?
הגישה התרבותית שרואה באלכוהול כאמצעי להשגת תחושת שמחה מהווה קושי גדול בגמילה מאלכוהול, כמו כן גם היותו מוצר זמין הנמצא באינספור אירועים בחיינו (חגים דתיים, אירועי תרבות, מסיבות) בשל היותו חוקי (בניגוד לסמים אחרים)
תחושת היחיד שהוא שולט בהרגלי השתייה שלו מהווה קושי נוסף להביא אותו לגמילה, מבחינתו הוא כבר יודע איך להיגמל מאלכוהול לבד.

לרוב ניסיונות הגמילה באופן עצמאי מאופיינים בשינוי הרגלי השתייה, החלפת וודקה ביין, החלפת יין בבירה וכדומה. השינוי מלווה גם בהגדלת כמות השתייה ולמעשה לא מהווה שום שינוי לטובה בהרגלי השתייה של אותו אדם.

בוא לבחון את עצמך – האם אתה מכור לאלכוהול?

 

גמילה מאלכוהול לבד – כך תעשו זאת >>

 

טיפולים לגמילה מאלכוהול

למידע נרחב, מקיף ומקצועי בנושא התמכרות וגמילה לחץ על – גמילה מהתמכרויות ונווט אל המאמר:"הכרה בהתמכרות כבעיה – החלטתי לנצח ולכן אני נכנע!"

מכירים את בעיית ההתמכרות לאלכהול מחבר או בן משפחה קרוב? לחצו כאן וקראו את המאמר "תפקיד המשפחה בחיי המכור" מי חזק יותר – האלכוהול או אתה?
התמכרות לאלכוהול היא הדרך הקלה של בריחה מהמציאות וחוסר יכולת להתמודד.
את ההתמכרות ניתן להפסיק ולשלוט עליה כבר מעכשיו!
המודעות לבעיית ההתמכרות היא הצעד הראשון לשחרור ממנה.
המרכז לטיפול וייעוץ של אורנית ויינשטוק מתמחה ומנוסה בהתמכרויות לסוגיהן עם אחוזי הצלחה גבוהים

אל תזרוק את הבעיה, אל תתעלם ממנה – פנה לייעוץ כבר עכשיו!

טיפול בהתמכרות לאלכוהול

גמילה מאלכוהול – להישאר נקי

ההתמכרות לאלכוהול הינה תהליך מתמשך אשר סופו בשיבוש של אורך החיים התקין, נזקים בריאותיים, הידרדרות קשרים אישיים ולעיתים אף אובדן מקום תעסוקה.

חשוב לציין כי אמנם האלכוהול הוא חלק בלתי נפרד מהחיים, אך אדם אשר שמתמודד עם מועקה קשה בחייו, עשוי לגלות כי השימוש בחומר זה הופך לשימוש לרעה ומכאן להתמכרות קשה.

תהליך גמילה מאלכוהול יהיה חיוני לשם חזרה לחיים נורמטיביים בהם אתם מצליחים להתמודד עם אתגרי החיים באופן חיובי. את תהליך זה ניתן יהיה לעבור במסגרתו של המרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק.

מדוע גמילה מאלכוהול כל כך חיונית?

גמילה מאלכוהול נחשבת לאחד מתהליכי הגמילה הקשים ביותר, אך חשוב לציין כי בעזרתו של הטיפול הנכון, ניתן יהיה להתמודד עם התמכרות מסוכנת זו.

 • אדם המכור לאלכוהול, מושפע על בסיס קבוע מחומר פסיכואקטיבי אשר גורם לשינוי בתודעה, ברגשות ואף בהתנהגות.
 • רבים עלולים לחוות סימנים של השפעה שלילית על כושר השיפוט שלכם ואף על הפעולות המוטוריות.
 • תחושת הביטחון העצמי המופרזת עלולה להביא לביצוע פעולות עליהן המכור יתחרט במצב מפוכח, כך גם לגרום לפגיעה ברכוש או אף באנשים אחרים שנמצאים סביבו.
 • מעבר להשפעה הסביבתית, האלכוהול משפיע גם על המצב הפיזי של האדם ובשימוש ממושך אף יביא להתפתחותן של מחלות כבד חמורות לצד בעיות במערכת העיכול ואף עלייה בלחץ הדם.
 

הדרך הנכונה עבורך לטיפול בהתמכרות לאלכוהול

התמכרות לאלכוהול אינה מופיעה בן רגע. זהו תהליך אשר תחילתו במצוקה קשה בחייו של האדם, אשר מובילה לניסיון התמודדות עמה שבמשך הזמן עשוי להפוך להתמכרות.

אמנם כוס יין אדום לפני השינה לא תהפוך אתכם למכורים, אך לאחר שימוש לרעה בחומר זה, הרי שגוף מתחיל לפתח הסתגלות לחומר ודורש צריכה ממושכת ומופרזת שלו.

המרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק, יעמוד לצדכם ויתאים בעבורכם טיפול בהתמכרות לאלכוהול הנכון ביותר עבורכם.

טיפול זה שם במרכז את האדם ובוחן אותו כמכלול שלם, גוף ונפש.

הטיפול מתייחס לכל מערכות החיים ומסייע ביישום השינויים הדרושים בכל היבט בכדי להתגבר על התלות הקשה שתפסה חזקה על חייכם.

 

מרכזי גמילה מאלכוהול

 

משחר ההיסטוריה האלכוהול מהווה חלק בלתי נפרד מחייהם של אנשים רבים, צריכת אלכוהול הינה טבעית לחלוטין ואינה בהכרח מצביעה על התמכרות.

רבים צורכים כוס יין בארוחה או נהנים מבירה עם חברים, כמובן שבמקרה שכזה לא מדובר על התמכרות, אך חשוב להבין כי גם שתיה תכופה יותר אינה מעידה על  התמכרות לאלכוהול.

יחד עם זאת, לאחר שהשימוש לרעה בטיפה המרה הופך להתמכרות, ברגע שהיא מעסיקה את יומכם ואתם לא מסוגלים להפסיק את צריכתה מבלי לסבול מתסמיני גמילה, מומלץ יהיה לפנות אל מרכז גמילה מאלכוהול אשר יעזור לכם בקבלת הטיפול המתאים לשם התמודדות עם ההתמכרות.

החשש העיקרי אשר מניע מכורים רבים להימנע מהגעה למרכזי הגמילה היא העובדה כי אינם מעוניינים לנטוש את חייהם לפרק זמן לא ידוע.

במידה וגם אתם מעוניינים בקבלת טיפול אישי שבהדרגה ישלב תהליך גמילה שאינו כולל אשפוז, תהליך אשר ישאיר בפניכם את האפשרות להמשיך את אורח חייכם כמעט כרגיל,  הנכם מוזמנים לפנות אל המרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק.

 

על היתרונות שבפנייה אל מרכז גמילה מאלכוהול ללא התנתקות מהחיים

תהליך הגמילה מאלכוהול נחשב כאחד מתהליכי הגמילה המורכבים, אך גם כזה שמציע לעוברים אותו אפשרות בחירה בחיים חופשיים יותר.

ניתן יהיה לקחת חלק בתהליך זה במסגרתו של מרכז גמילה מאלכוהול שאינו משלב אשפוז או התנתקות מוחלטת מאורח החיים של המטופל.

 • במרכז הפתוח ניתן יהיה לקבל את הטיפול והייעוץ הנדרש להתמודדות עם ההתמכרות במהלך מספר מפגשים שבועיים. כאשר בסיומם המטופל יכול לחזור לביתו ולתפקד ברמה המקצועית, המשפחתית והחברתית שלו ללא חשש.

 • לרשותכם יעמדו אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים בתחום הטיפול בסובלים מהתמכרויות. היעזרו בניסיונם ובהכשרתם ולמדו מהם עוד אודות דרכי התמודדות שלא כוללים שתיית אלכוהול מופרזת ללא בקרה על בסיס קבוע.

 • כל מטופל במסגרתה של הקליניקה יוכל לזכות בתכנית טיפולית המותאמת בעבורו באופן אישי. כך למעשה תוכלו לקבל את ההתייחסות המלאה והמקיפה ביותר לכל בעיה וקבלת המענה המתאים לכם בכל שלב.

 

פונים לעתיד אופטימי יותר

המרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק, ילווה אתכם לכל אורך תהליך הגמילה ויתאים בעבורכם את הטיפול ההוליסטי באופן אינדיבידואלי.

טיפול זה שם את האדם כמכלול במרכז ומתייחס לכל היבטי חייו. הנכם מוזמנים ליצור קשר עם המרכז לקבלת את כל המידע לו אתם זקוקים בנוגע לשיטת הטיפול ותחומי ההתמחות השונים שלנו.

המרכז יסייע בתמיכה לאורך הגמילה ויסייע ברכישת הכלים הנחוצים לשם בניית עתיד אופטימי יותר.

 

טיפול גמילה מאלכוהול

 

אנשים רבים אשר נקלעו לקשיים, עלולים לגלות כי האלכוהול עשוי להוות בעבורם דרך התמודדות עם אותם קשיים מגוונים.

כך שלאחר שהשימוש לרעה בחומר הממכר הופך להתמכרות, הרי שלבעיית האלכוהוליזם טיפול יסודי ומקצועי יהווה את הדרך היעילה ביותר להתמודדות.

התהליך הטיפולי במסגרתו של המרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק יחקור את הנסיבות להתמכרות ואת השלכותיה ויסייע לכם בהתמודדות בריאה עם ההתמכרות. זאת בדרך שאינה כוללת שימוש בחומרים פסיכואקטיביים שונים אשר משנים את התפיסה, משנים את ההתנהגות, מביאים לנזקים בריאותיים ועשויים להוות גורם לתלות גופנית ונפשית.

 

אלכוהוליזם טיפול וגמילה

מצוקה רגשית קשה, טלטלה בחיים או אפילו הצטברות של קשיים שונים גורמים לבן אדם לחפש אחר דרך התמודדות כלשהי אשר תהווה פתרון למצוקה.

אותה התמודדות לעיתים עשויה להביא ליישומה של התנהגות התמכרותית ושימוש בחומרים משני תודעה, דוגמת האלכוהול.

האלכוהול אמנם חלק בלתי נפרד מהתרבות בה אנו חיים, אך בעת שעת מצוקה, הוא עשוי לסייע ליצירתה של התמכרות.

אלכוהוליזם מביא עימו השלכות הרסניות לחייו של המכור, מותיר אותו מתנהג באופן שלא אופייני לו, סובל פיזית בשעה שאינו שותה וחש בושה בשאר הזמן עקב התמכרותו.

חשוב לציין כי טיפול באלכוהוליזם יכלול מספר שלבים כאשר העיקריים שבהם יהיו:

 • גמילה פיזית
 • טיפול בהיבט הנפשי והרגשי של ההתמכרות
 • התמודדות עם נסיבות ההתמכרות ומציאת דרכי התמודדות בריאים יותר עימם
 • טיפול בהשלכות ההתמכרות
 • חזרה לשגרה בריאה יותר

 

זכרו כי התמדה בתהליך הגמילה מאלכוהול תוכל לסייע לכם להסתגל לחיים והאתגרים השונים שמציבים בפניכם, זאת מבלי מפרוק את הקשיים בעזרת דפוסים הרסניים.

תהליך הגמילה והטיפול יהיה זה שיסייע לנגמל להתמודד בדרך חיובית עם אותם האתגרים בצורה שמחזקת אותו ולא גוררת אותה חזרה אל דפוסי ההתנהגות הישנים שלו.

בוחרים בחיים בריאים!

ההתמכרות לאלכוהול עשויה להביא לסבל רב בחייכם, כך שבמידה ואתם רואים כי השליטה על החיים נלקחה מידיכם, דעו כי פניה אל המרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק, יכולה להוות הזדמנות למפנה בחייכם, בו תוכלו להיעזר בתמיכה ובכלים שהמרכז יעניק לכם, ולעשות בחירות חדשות בחייכם.

המרכז ילווה אתכם לאורך כל הדרך ויספק גם את התמיכה הנפשית והרגשית הנדרשת בעת מסע מורכב וחיוני זה.