גמילה מכדורי שינה

גמילה מכדורי שינה

התמכרות לכדורי שינה

התמכרות לכדורי שינה הינה ככל הנראה נפוצה הרבה יותר ממה שאתם אולי מאמינים. רבים משתמשים בכדורים מסוג זה על מנת לאפשר לעצמם לנוח גם כשהראש טרוד והגוף מסרב להירדם. במינון נכון השימוש בהם מקובל, אך בעת שימוש מופרז ותכוף בכדורים אלו האדם מתמכר אליהם ובשעה שמנסה להפסיק עלול לסבול מתופעות שונות. המכור מוצא את עצמו לא מסוגל לישון בלי הכדורים, חווה עצבנות, מועקה ושלל תסמינים נוספים. על מנת להתמודד עם גמילה מכדורי שינה בצורה היעילה והבטוחה ביותר מומלץ יהיה לפנות אל המרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק. המרכז יעמוד לצדכם בכל שלב ויתמוך גם בכל אותם רגעים קשים לאורכו של תהליך הגמילה.

על חשיבותה של גמילה מכדורי שינה

ישנם סוגים של כדורי שינה אשר בעלי פוטנציאל להתמכרות, והם עלולים לפגוע באותם אנשים שפגיעים להתמכרות, או במילים אחרות, שבעלי נטייה להתמכרות. לא כל צריכה של כדורי שינה הופכת להתמכרות, והדרך אל מצב ביש שכזה עוברת משימוש והתנסות בכדורים, לשימוש לרעה אשר אינו תואם את ההנחיות הרפואיות, כאשר השלב הבא עשוי להיות התמכרות קשה לכדורי שינה.

הכדורים שבעלי פוטנציאל התמכרותי גבוה הם חלק ממשפחת הבנזודיאזפינים, הכוללים גם את וואבן, לוריבן, קלונקס, אסיוול, קסנקס, סטילנוקס, בונדורמין ועוד… חשוב לציין כי קיימים כדורי שינה שאינם בעלי פוטנציאל התמכרותי, דוגמת המלטונין.

בין הבעיות אשר אתם עתידים למצוא את עצמכם מתמודדים עימם בעת התמכרות לכדורי שינה בקבוצת הבנזודיאזפינים, ניתן יהיה לראות גם את הנקודות הבאות –

  • אמנם אתם ישנים איתם זמן רב יותר, אך זו שינה שטחית אשר אף מקצרת את השלבים של השינה העמוקה.
  • שימוש בכדורים הללו למשך פרק זמן ארוך עלול להביא להאטה פסיכומוטורית אשר תקשה על ההתמודדות היום יומית שלכם.
  • ההתעוררות לאחר לילה עם כדורי שינה לרוב ילווה בבלבול רב וחוסר התמצאות. מצב זה מורכב ומונע מאנשים רבים לתפקד בצורה יעילה בשעות הבוקר.

גמילה מכדורי שינה נועדה לאפשר להוריד את מינון הכדורים באופן הדרגתי, היא מתבצעת אך ורק בליווי רפואי ונועדה ולאפשר לגוף להתמודד עם השינה בצורה יעילה בכוחות עצמו, מבלי לתת להתמכרות לכדורי השינה לתפוס בעלות על חייכם.

מכון גמילה מכדורי שינה – יורדים לשורש הבעיה

תהליך גמילה מתרופות מרשם במרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק, דוגל בטיפול הוליסטי ואינדיבידואלי אשר מעמיד את האדם במרכז ומתייחס לכלל היבטי חייו השונים. המרכז מזמין אתכם לקבל את הטיפול התומך והאישי ביותר, זאת גם בעזרת יצירתה של תכנית טיפול בהתאמה אישי לצרכים של כל אדם ולסיפור חייו הייחודי.

טיפול גמילה מכדורי שינה

שתפו אם אהבתם