גמילה מהימורים

תהליך הגמילה מהימורים

המכור להימורים

ישנם הרבה דרכים שבהם מנסים לעזור למכור להימורים להיגמל מההתמכרות שלו.

יש כאלה שמספקים לו כסף, יש כאלה שלא עוזבים אותו לרגע, משגיחים עליו ומנסים להכריח אותו להפסיק, מצד שני יש כאלה ששומרים מרחק מהמכור להימורים, יש כאלה שכועסים ששוב פעם הוא לא מצליח להפסיק להמר, יש כאלה שמנסים להסביר למכור שכסף לא חשוב להם.

איש איש בדרכו שלו מנסה לעזור למכור לצאת מהמעגל האינסופי שבתוכו הוא כלוא. נדירים הם המקרים שבהם קרובי משפחה יכולים “לשחרר” את המכור מההתמכרות שלו. 

כיצד להיגמל מהימורים?

על מנת להיגמל מהתמכרות יש למצוא את שורש ההתמכרות שעל בסיסו התפתחה ההתמכרות ולהבין ממה המכור מנסה לחמוק, לא די רק בגמילה מההתנהגות עצמה.

שלא כמו התמכרות לקניות, מין או מחשב, התמכרות להימורים, שהיא גם התמכרות התנהגותית, מחייבת הפסקה מוחלטת והימנעות מהימורים מכול סוג לאלתר.

לכן תהליך הגמילה מהימורים לא רק את הפסקת ההתנהגות עצמה אלא גם רכישת המיומנות לחיות חיים נטולי הימורים, לעמוד בפני היצר החוזר ונשנה של להמר, ולהתמודד עם הנזקים שההתמכרות גרמה לאורך הדרך.

יש צורך חיוני בהשבת האמון של משפחתו והאנשים הקרובים של המכור שניזוק, אך חשוב לא פחות שהמכור יחזור להאמין בעצמו.

מה היא הפנטזיה של המכור בתהליך הגמילה מהימורים?

פעמים רבות החזות של המכור להימורים הוא של אדם יציב, בעל חוזק, המפעיל שיקול דעת וחוכמה.

תכונות המשטות את האנשים מסביבו וגורמות להם להאמין שהוא מתכנן ומחשב את צעדיו כראוי, אך התכנים המופנמים של אותו מכור כגון אשמה, בושה, חרטה, שנאה וביקורת עצמית מעידים על דימוי עצמי נמוך ועל הפער שבין מה שמוקרן החוצה לבין מה שקיים בפנים.

טיפול רגשי עם התכנים הללו בתהליך הגמילה מהתמכרות להימורים נותנת מענה לשאלה כיצד להתמודד עם תחושות אלו, והשבת האמון של המכור בעצמו יוצרת בהם שינוי.

טיפול רגשי מפנה את המכור לדרכים שונות שבהם יוכל למצוא את תחושת הרוגע, מטרה או חלום שלא מבוססים על זכייה מפתיעה שתשנה את הכול ותאפשר לחיות באושר ועושר לעד, פנטזיה שיש למכורים להימורים.

פנטזיה זו לרוב היא הכוח המניע להימורים, ובד בבד מכניסה אותו למעגל של הלוואות, חובות, הסתבכות עם החוק, עם העולם התחתון, מסכת שקרים שמביאה לאכזבה מצד המשפחה, פיטורים מהעבודה ועוד…

אחת המטרות החשובות בטיפול היא ניפוץ הפנטזיה והתפכחות של המכור תוך כדי הבנה שהמציאות היא שבעיותיו לא יפטרו כהרף עין באמצעות הימורים, ושבאמצעות החוזק, היכולת והכישרון שלו יוכל להטיב את מצבו ולא לחזור שוב להסתבכות המוכרת. שילוב של עבודה על הדימוי העצמי והכרה בפנטזיה כפנטזיה מהווים את הבסיס לטיפול הנפשי בהתמכרות להימורים.

למידע נרחב, מקיף ומקצועי בנושא הגמילה מהימורים לחץ על – נווט אל המאמר: “כרטיס לרכבת ההרים האינסופית של הימורים – רווח או הפסד?” – מה עובר על המכור להימורים – ואיך נגמלים מהימורים?

 

 

לצפייה: קטע מהתוכנית “עושים סדר” שם נערך דיון על נושא ההימורים ודמות המהמר הכפייתי בהשתתפותה של אורנית ויינשטוק – מנהלת המרכז לטיפול וייעוץ.

גמילה מהימורים – המרכז לטיפול וייעוץ

אם כבר השקעתם מאמץ רב בניסוין לעזור לבני משפחתכם או לקרובים שלכם, או אפילו לעצמכם בשלל דרכים לעצור את הצורך בעוד הימור אחד אחרון וכושל למען השבת הכסף האבוד, חשוב שתדעו שיש דרך אחרת שבאמצעותה ניתן לחיות חיים בלי המתח המוכר הזה, חיים מתוך אמון בבן המשפחה ושליטה על החיים. המרכז שלנו ישמח לסייע לכם באמצעות אנשי מקצוע שילוו אתכם בטיפול אמין ודיסקרטי למצוא את המסלול המתאים ביותר עבורכם לאיכות חיים טובה יותר.

מי חזק יותר – ההימורים או אתה?

ההתמכרות להימורים היא הדרך הקלה להפסיד ולהרוס את כל מה שבנית בחיים. את ההתמכרות ניתן להפסיק ולשלוט עליה כבר מעכשיו!

המודעות לבעיית ההתמכרות היא הצעד הראשון לשחרור ממנה. המרכז לטיפול וייעוץ של אורנית ויינשטוק מתמחה ומנוסה בהתמכרויות לסוגיהן עם אחוזי הצלחה גבוהים. אל תזרוק את הבעיה, אל תתעלם ממנה – פנה לייעוץ כבר עכשיו!

לחצו כאן לקבלת מידע מקיף ומקצועי בנושא טיפול בהתמכרויות – “המכורים החדשים”

סגירת תפריט
דילוג לתוכן