גמילה מהימורים

איך נגמלים מהימורים

המכור להימורים

ישנם הרבה דרכים שבהם מנסים לעזור למכור להימורים להיגמל מההתמכרות שלו.

יש כאלה שמספקים לו כסף, יש כאלה שלא עוזבים אותו לרגע, משגיחים עליו ומנסים להכריח אותו להפסיק, מצד שני יש כאלה ששומרים מרחק מהמכור להימורים, יש כאלה שכועסים ששוב פעם הוא לא מצליח להפסיק להמר, יש כאלה שמנסים להסביר למכור שכסף לא חשוב להם.

איש איש בדרכו שלו מנסה לעזור למכור לצאת מהמעגל האינסופי שבתוכו הוא כלוא. נדירים הם המקרים שבהם קרובי משפחה יכולים "לשחרר" את המכור מההתמכרות שלו. 

טיפול בהתמכרות להימורים – איך הוא מתבצע?

על מנת להיגמל מהתמכרות להימורים יש למצוא את שורש ההתמכרות שעל בסיסו התפתחה ההתמכרות ולהבין ממה המכור מנסה לחמוק, לא די רק בגמילה מההתנהגות עצמה.

שלא כמו התמכרות לקניות, מין או מחשב, התמכרות להימורים, שהיא גם התמכרות התנהגותית, מחייבת הפסקה מוחלטת והימנעות מהימורים מכול סוג לאלתר.

לכן תהליך הגמילה מהימורים דורש לא רק את הפסקת ההתנהגות עצמה אלא גם רכישת המיומנות לחיות חיים נטולי הימורים, לעמוד בפני היצר החוזר ונשנה של להמר, ולהתמודד עם הנזקים שההתמכרות גרמה לאורך הדרך.

יש צורך חיוני בהשבת האמון של משפחתו והאנשים הקרובים של המכור להימורים שניזוק, אך חשוב לא פחות שהמכור יחזור להאמין בעצמו.

מה הפנטזיה של המכור בטיפול גמילה מהימורים?

פעמים רבות החזות של המכור להימורים הוא של אדם יציב, בעל חוזק, המפעיל שיקול דעת וחוכמה.

תכונות המשטות את האנשים מסביבו וגורמות להם להאמין שהוא מתכנן ומחשב את צעדיו כראוי, אך התכנים המופנמים של אותו מכור כגון אשמה, בושה, חרטה, שנאה וביקורת עצמית מעידים על דימוי עצמי נמוך ועל הפער שבין מה שמוקרן החוצה לבין מה שקיים בפנים.

טיפול רגשי עם התכנים הללו בתהליך הגמילה מהימורים נותנת מענה לשאלה כיצד להתמודד עם תחושות אלו, והשבת האמון של המכור בעצמו יוצרת בהם שינוי.

טיפול רגשי מפנה את המכור לדרכים שונות שבהם יוכל למצוא את תחושת הרוגע, מטרה או חלום שלא מבוססים על זכייה מפתיעה שתשנה את הכול ותאפשר לחיות באושר ועושר לעד, פנטזיה שיש למכורים להימורים.

פנטזיה זו לרוב היא הכוח המניע להימורים, ובד בבד מכניסה אותו למעגל של הלוואות, חובות, הסתבכות עם החוק, עם העולם התחתון, מסכת שקרים שמביאה לאכזבה מצד המשפחה, פיטורים מהעבודה ועוד…

 

טיפול בהתמכרות להימורים

אחת המטרות החשובות בטיפול היא ניפוץ הפנטזיה והתפכחות של המכור להימורים תוך כדי הבנה שהמציאות היא שבעיותיו לא יפטרו כהרף עין באמצעות הימורים, ושבאמצעות החוזק, היכולת והכישרון שלו יוכל להטיב את מצבו ולא לחזור שוב להסתבכות המוכרת של ההימורים. שילוב של עבודה על הדימוי העצמי והכרה בפנטזיה כפנטזיה מהווים את הבסיס לטיפול הנפשי בהתמכרות להימורים.

למידע נרחב, מקיף ומקצועי בנושא הגמילה מהימורים לחץ על – נווט אל המאמר: "כרטיס לרכבת ההרים האינסופית של הימורים – רווח או הפסד?" – מה עובר על המכור להימורים – ואיך נגמלים מהימורים?

לצפייה: קטע מהתוכנית "עושים סדר" שם נערך דיון על נושא ההימורים ודמות המהמר הכפייתי בהשתתפותה של אורנית ויינשטוק – מנהלת המרכז לטיפול וייעוץ.

מרכז גמילה מהימורים – המרכז לטיפול וייעוץ

אם כבר השקעתם מאמץ רב בניסוין לעזור לבני משפחתכם או לקרובים שלכם, או אפילו לעצמכם בשלל דרכים לעצור את הצורך בעוד הימור אחד אחרון וכושל למען השבת הכסף האבוד, חשוב שתדעו שיש דרך אחרת שבאמצעותה ניתן לחיות חיים בלי המתח המוכר הזה, חיים מתוך אמון בבן המשפחה ושליטה על החיים. המרכז שלנו ישמח לסייע לכם באמצעות אנשי מקצוע שילוו אתכם בטיפול אמין ודיסקרטי למצוא את המסלול המתאים ביותר עבורכם לאיכות חיים טובה יותר.

מי חזק יותר – ההימורים או אתה?

ההתמכרות להימורים היא הדרך הקלה להפסיד ולהרוס את כל מה שבנית בחיים. את ההתמכרות ניתן להפסיק ולשלוט עליה כבר מעכשיו!

המודעות לבעיית ההתמכרות היא הצעד הראשון לשחרור ממנה. המרכז לטיפול וייעוץ של אורנית ויינשטוק מתמחה ומנוסה בהתמכרויות לסוגיהן עם אחוזי הצלחה גבוהים. אל תזרוק את הבעיה, אל תתעלם ממנה – פנה לייעוץ כבר עכשיו!

לחצו כאן לקבלת מידע מקיף ומקצועי בנושא טיפול בהתמכרויות – "המכורים החדשים"

טיפול בהתמכרות להימורים

ההימורים פגעו בהיבטים שונים בחייכם, לרבות בהיבט הפיננסי, ולפעמים זהו ההיבט הבולט שביניהם. ההתמכרות להימורים יוצרת פוטנציאל לגרימת נזק עצמי אך לא רק, ההימורים עשויים לפגוע וגם פוגעים באנשים הקרובים לכם.

ההתנהגות שאתם עשויים להפגין כלפיהם כוללת סודות, שקרים ומניפולציות, אשר נועדו להסתיר את ההתמכרות גם מפני האנשים הקרובים אליכם ביותר.

זכרו כי אתם לא חייבים להתמודד עם תהליך הגמילה בכוחות עצמכם, כך שאנו במרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק, מזמינים אתכם להצטרף אל שורותינו לבחור באתגר, אשר בטווח הקצר אמנם לא יהיה פשוט, אך בטווח הארוך יהיה משתלם מאוד.

לעומת ההתמדה בהימורים שתמיד יהוו הפסד משמעותי בעבורכם, הרי שתהליך השיקום וההחלמה מהימורים יהיה בעל הפוטנציאל להיות ההשקעה המשמעותית ביותר בעבור עצמכם.

איך נגמלים מהימורים? – מטפלים בשורש ההתמכרות

קיימת הסכמה נרחבת בין המטפלים בתחום ההתמכרויות ואלו הסובלים מהתמכרות, כי התמכרות ככלל והתמכרות להימורים בפרט, איננה אלא סימפטום וקצה הקרחון לבעיה האמתית.

החלק אשר הוביל להתמכרות עצמה זהו למעשה החלק המורכב והמשמעותי בנפש האדם.

אחד מהיבטי הטיפול בהתמכרות להימורים הוא הליכה אחורה בזמן, ומציאת הנקודה בזמן בה התחיל המכור להמר, ומשם הבנה של מצבו הנפשי, המצוקה והקשיים עימם התמודד באותה תקופת זמן.

שלב זה חיוני לטיפול ויעניק לכם את האפשרות לבחון בשנית את דרכי ההתמודדות שבחרתם בעבר ולהבין כי קיימות דרכים אחרות וחיוביות יותר להתמודדות עם אותם הקשיים.

לומדים להתמודד עם אתגרים אחרת

כך, מתוך מקום של הכלה והבנה, תוכלו גם אתם כעת ללמוד איך להתמודד באופן שונה עם אתגרים. התמודדות וטיפול בהתמכרות להימורים יתמקדו בהתגברות על הבושה והאשמה, צבירה של הצלחה בהתמודדות עם קשיים והעלאה של הדימוי העצמי.

הטיפול ההתחלתי יהיה אינטנסיבי מאוד, זאת על מנת לשנות את דפוסי ההתמודדות והכלים השונים שברשותכם לפעולות חיוביות יותר שמחזקות אתכם, ובשלבים המתקדמים יותר, הטיפול יהפוך למעין תחזוקה של מצב בו אינכם נכנעים להתמכרות.

במרכז לטיפול וייעוץ של אורנית ויינשטוק תוכלו ללמוד להכיר את עצמכם ואת דפוסי ההתנהגות שלכם ולווסת אותם כך שיאפשרו לכם להתמודד בצורה חיובית ומחזקת עם החיים.

איך נגמלים מהימורים

מרכז גמילה מהימורים אורנית ויינשטוק

חשוב להבהיר כי העובדה כי מרבית סוגי ההימורים אינם חוקיים במדינת ישראל אינה מונעת מישראלים רבים למצוא את הדרך להמר, גם במחיר של עבירה על החוק.

הגורמים המרכזיים אשר מניעים אנשים להסתכן בצורה שכזו הינם האנדרנלין וההתרגשות הרבה אשר באים יד ביד עם משחקים אלו.

אמנם כל אחד מאיתנו מחזיק בהרגלים כאלו ואחרים שאינם מהווים התמכרות, אך בשעה שהתעסקות כפייתית בהימורים הופכת למרכז היום שלכם, הרי שהדבר עשוי להצביע על התמכרות.

אורנית ויינשטוק – המרכז לטיפול וייעוץ, אשר משמש גם בתור מכון גמילה מהימורים שאינו כולל אשפוז, יעמיד לרשותכם את המדריכים המקצועיים ביותר, אשר מחזיקים בתואר שני ומעלה ובעלי ניסיון עשיר וספציפי בהתמודדות עם התמכרויות שונות, לרבות התמכרות להימורים.

הצוות המקצועי של הקליניקה ילווה אתכם בתהליך טיפולי שמשלב בתוכו גמילה הדרגתית במרכז פתוח בו ניתן לקיים פגישות מספר פעמים בשבוע ולאחר מכן לחזור אל שגרת החיים הנורמטיבית.

בוחרים בשירותיו של מרכז גמילה מהימורים ללא התנתקות משגרת החיים

משחקי ההימורים השונים מעניקים לרבים את האפשרות לפרוק מתחים שונים ולזכות במנת ריגוש פרטית משלהם, זאת על ידי משחקי קלפים, מכונות מזל, נסיעות לקזינו ואפילו הימורי ספורט ומרוצים.

ההתמכרות להימורים מתחילה בשעה שהעיסוק במשחקים הופך לאובססיבי ומהווה מקום מפלט משגרת החיים. המכורים להימורים עשויים למצוא את עצמם מתמודדים עם אולטימטום מהאנשים הקרובים אליהם, הבחירה בינם לבין ההימורים.

חשוב להבין כי אמנם לא מדובר על צריכתם של חומרים פסיכואקטיביים, אך אין הדבר אומר כי התמכרות להימורים הינה חמורה פחות.

התמודדות יעילה עם המצב תכלול פניה אל מרכז גמילה מהימורים שאינו משלב בהכרח אשפוז. הייחודיות של מרכז זה כוללת את העובדה כי ניתן יהיה לעבור במסגרתו תהליך טיפולי המשלב גמילה מהימורים, זאת ללא התנתקות משגרת החיים, העבודה, החברים וחיי המשפחה.

לומדים להתנתק מדפוסי התנהגות הרסניים

בחירה בשירותיו של המרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק, תאפשר לכם לבחור בדרך מאתגרת אך משתלמת במיוחד.

הטיפול בהתמכרות להימורים במסגרתה של הקליניקה יאפשר לכם להתמודד בהצלחה עם השלכותיה של ההתמכרות, זאת הודות לטיפול אישי אשר יותאם לכל מטופל מתוך הבנה של מצבו הנפשי, הקשיים והמצוקה עמה נאלץ להתמודד.

טיפול גמילה מהימורים

טיפול גמילה מהימורים

בבואכם להתמודד מול התמכרות להימורים מומלץ יהיה לפנות לגורם אשר ידאג לשים אתכם ואת הצרכים שלכם במרכז.

אורנית ויינשטוק – המרכז לטיפול וייעוץ הינו מרכז ותיק ומנוסה אשר ביכולתו לסייע בטיפול בהתמכרות להימורים.

המרכז הוקם מתוך אמונה כי הטיפול בהתמכרויות השונות חייב להתבצע באמצעות טיפול הוליסטי אשר מתייחס גם לנסיבות ההתמכרות ומעניק להן מענה מתאים אשר ייתן למטופלים דרך חיים שמאפשרת שחרור מההתמכרות עצמה להימורים.

התמכרות זו אמנם אינה בעלת תסמינים פיזיולוגיים אך אין אומר הדבר כי היא קלה יותר להתמודדות, ההתמכרות הרגשית והנפשית לפעולה, לריגוש ולאפשרות להיכנס לעולם אשר עובד על פי חוקים ברורים ומוגדרים תופסת חזקה על חייהם של אנשים רבים וקשה מאוד להתגברות ללא תמיכה חיצונית ומקצועית.

 

טיפול בהתמכרות להימורים לשם חזרה לחיים נורמטיביים

לכל אדם יש את דפוסי ההתנהגות הקבועים שלו עליהם עשוי להתקשות לוותר, כמו שתיית קפה בבוקר, עישון סיגריה אחרי ארוחה או בדיקה של מיילים בכל חצי שעה.

אך בשעה שמדובר על התמכרות להימורים הרי שההשלכות של אותה התנהגות עשויים להיות הרסניים הרבה יותר.

חשוב להבין כי גם במידה ואותה תלות ארורה משתלטת לכם על החיים יש מה לעשות בנידון.

אין אתם חייבים להמשיך ולהיכנע לצורך להמר ובעזרת קבלת טיפול בהתמכרות להימורים, ניתן יהיה להחזיר את השליטה על החיים לידיים שלכם.

הטיפול בהתמכרות להימורים יתמקד בראש ובראשונה בשבירת האשליה לכך שההימור הבא הוא זה שיהיה המנצח, בהקניית דרכי התמודדות עם החיים מבלי להידרדר להימורים בשנית ובחזרה לחיים נורמטיביים בשעה שאתם הם אלו ששולטים על המעשים שלכם ולא ההתמכרות עצמה.

 

מתמודדים עם השלכות ההתמכרות

מהמרים רבים מוצאים את עצמם כשהם בצרות כלכליות משמעותיות, הם מסתבכים בהלוואות ובשוק האפור, שקרים ואף רמייה של האנשים הקרובים להם ביותר.

ההתמכרות להימורים הינה הרסנית גם כלפי האנשים המקורבים למכור, ועל כן חשוב יהיה לטפל לא רק בנסיבות להתמכרות, אלא גם להתמודד בצורה מבוקרת ומדויקת עם ההשלכות הקשות שהיא הביאה לחייכם. המרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק, יעמוד לצדכם בכל שלב ויסייע בהתמודדות זו.