סימנים לכך שהוא מכור לקוקאין?

סימנים למשתמש בקוקאין

אבק כוכבים: איך תזהי שהוא מכור לקוקאין?

מה הסימנים של התמכרות לקוקאין, איך תזהי אותם ומה כדאי לעשות אחרי שגילית שבן הזוג שלך מכור לקוקאין – במאמר הבא

 

זה קורה במשפחות הכי טובות

אתם נשואים כבר כמה שנים ופתאום מצאת במרפסת צלחת עם אבקה לבנה, ונדלקה לך נורה אדומה.

עכשיו כשהרדארים שלך פועלים שמת לב שקשה לו לקום בבקרים, שהוא יוצא בערבים וחוזר מאוחר – מאוד מאוחר!

פתאום שמת לב שהוא מושך באף הרבה, הכסף בעו"ש במגמת ירידה תמידית ועוד כל מיני התנהגויות בלתי מוסברות שלא היו בתחילת הקשר.

כשהוא מבין ש"עלית עליו" הוא אפילו מציע לך לנסות להסניף איתו, הוא אומר שזה יוסיף עניין לזוגיות ויהיה מרגש.

בא לך להיות האישה הליברלית והמודרנית אז את מסכימה ומנסה.

בהתחלה מסניפים ביחד במסיבות ובחופשות, אבל ככל שעובר הזמן את שמה לב שהוא כבר משתמש פעמיים בשבוע לעומת פעם בחודש שהיה משתמש בעבר, וגם סתם כך בשגרת היום יום ולא לכבוד איזה אירוע מיוחד.

אחרי זמן מסוים מתחילים לספר לך שהוא מבלה במועדונים מפוקפקים, את לא רוצה לשמוע, אבל מעורבים בסיפור גם נערות ליווי, זונות והתעסקות עם סוחרי סמים.
וההידרדרות משם מהירה…

לטיפול גמילה מקוקאין לחצו כאן >>

איך לגרום למכור ללכת לגמילה >>

 

כמה זה עולה לנו?

קוקאין הוא הסם של "היפים והאמיצים", הוא מקושר למעמד גבוה ויוקרתי – גרם אחד של קוקאין עולה בישראל כ-500 שקלים.

שימוש "רגיל" מסתכם בגרם אחד, אבל ככל שההתמכרות גדלה השימוש גובר גם עד לשימוש חזירי של כמה גרמים בערב.
אדם המשתמש בקוקאין מקבל תחושה מזוייפת של אושר מיידי, מאבד שיקולים ערכיים, פועל ללא גבולות, יתנהג לא "כמו עצמו" כולל יחסי מין מזדמנים, הסתרות, שקרים והוצאות כבדות.

מה הסימנים של התמכרות לקוקאין?

הסימנים שתוכלי לזהות אצל מכור לקוקאין הם:

  • הוצאות לא מוסברות ורכישות מהנייד: כאמור, הקוקאין יקר והתמכרות אליו תתבטא גם כלכלית. בנוסף לקוקאין יש סבירות שיהיו פעילויות נוספות כגון חשפניות וזונות, שיעלו כסף ויתאפיינו בחשבון הבנק במשיכת כסף מזומן בתדירות גבוהה ולעיתים בשעות מאוחרות.
  • צריכת אלכוהול מוגזמת: מעגל הקסם של הקוקאין מתחיל פעמים רבות בצריכה מוגברת של אלכוהול שממשיכה בשימוש בקוקאין. הסם מוריד את הטשטוש שיוצר האלכוהול, מפקס ועוזר לשמור על ערנות.
  • יציאות לא מוסברות מהבית: בילוי עד השעות הקטנות של הלילה מחוץ לבית שמגובה בתירוצים חוזרים, שקרים והתחמקויות מההסבר האמיתי.
  • טלפונים ממספרים חסויים

 

מעבר לסממנים סביבתיים, לצריכת קוקאין יצטרפו גם תופעות פיזיולוגיות ונפשיות:

  • דיבור מוגבר: אנשים מופנים יהפכו להיות פתאום דברנים. הקוקאין מנפח את האגו באופן מזוייף ומעניק תחושת "כל יכול" שמעניקה בטחון עצמי שהמעורר את הדיבור.
  • בעיות שינה: ערנות מוגברת והיפראקטיביות למשך שעות רבות. מכור לקוקאין ימעיט בשינה ועלול להיות ער גם 30 שעות ברצף, ואז ליפול לשינה של יממה.
  • שינויים בהתנהגות: הקוקאין הוא סם חזק שעלול לגרום לשינוי התנהגותי משמעותי. מכור לקוקאין יתנהג לא כמו שהיה מתנהג לפני ההתמכרות וזה עלול לכלול אי שקט ועצבנות, תופעות של קריז, התקפי חרדה, שינוי במצבי הרוח מדיכאון לאקסטזה וחוזר חלילה, קפריזות, תוקפנות ואגרסיביות.
  • ירידה במשקל: הקוקאין הוא סם ממריץ ולכן הוא מעורר, ובו זמנית מדכא תאבון, וזה בא לידי ביטוי באיבוד משקל, אשר לא ניתן להסתרה.
  • תפקוד מיני בעייתי: שימוש בקוקאין ובסמים נוספים כגון מריחואנה, מתדון, אמפטמינים וסמים קשים אחרים גורמים לבעיות בזקפה, עיכוב בשפיכה וחסר יכולת להגיע לאורגזמה. הקוקאין יגרום מצד אחד לחשק מיני גבוה ומצד שני לבעיות בביצוע, ומצב מסתכל זה יוביל לשימוש בוויאגרה וכדורים אחרים, אשר מצטרפים למעגל השימוש וההתמכרות בקוקאין.
  • משיכות באף שנראות כמו צינון או אלרגיה

גמילה מקוקאין – המרכז לטיפול וייעוץ >>

 

מה לעשות אם הבנת שהוא מכור לקוקאין?

אם גילית את הסימנים הנ"ל והאינטואיציה מצביעה ש"משהו לא בסדר" הנטייה הראשונית היא לרגל אחריו ולמצוא הוכחות חותכות, אך אין צורך בכך.

הדרך הנכונה והטובה להתחלת תהליך של פתרון היא דוח שיח.

לשים את הדברים השולחן מתוך ניסיון להכיל, עם נימה אמפטית, תוך מתן גבולות ברורים – להגיד "יש לך בעיה" או "יש לנו בעיה", "אני מבינה אותך", ולהסביר בצורה ברורה כי "ככה זה לא יכול להמשיך".

יש לצפות להכחשות, ויכוחים, עימותים ואי נעימות.

אין ספק כי בשלבים הראשוניים הוא לא ישתף פעולה, ולא ירצה לעבור תהליך של גמילה מיוזמתו, אבל חשוב לדבוק באמת שלך, להקשיב לאינטואיציה ולא להתעלם ממנה, לחשוב עם השכל הישר ובצורה רציונלית.

מומלץ לעשות מאמץ לא להיגרר לוויכוחים, לכוון לדו שיח, תשומת לב לבעיה וטיפול.

ברגע שהצד הבריא והמתפקד בזוגיות לוקח את העניינים לידיים ומנהל את המערך הכל יראה אחרת, ולכן אין טעם להתווכח, ואין צורך להביא עדים והוכחות.

אם את יודעת שיש לו בעיה, שאת מרגישה חרדה, שהוא משקר לך, שאת חשה אי נוחות כשהוא בסביבה ואין לך שליטה על הכספים – חשוב להניח את הקלפים על השולחן, וככל שהתופעות הללו נוכחות יותר בזוגיות ככה קיימת חשיבות רבה יותר להתערבות מקצועית.

 

במרכז לטיפול וייעוץ מטפלים מקצועיים אשר מגיעים לטיפול בגישה של הבנה תוך הענקת דיסקרטיות למטופל ולמשפחתו. הטיפול הינו תהליך מערכתי המבוצע ע"י מספר אנשי מקצוע. אנחנו מזמינים אותך להתקשר, או למלא פרטים לצורך קבלת ייעוץ כיצד מתחילים את תהליך הטיפול.

 

* חשוב לציין, כי הכתבה נכתבה בלשון זכר, אך נשים משתמשות ומתמכרות אף הן לקוקאין. במידה ואתה חושד שאישתך מכורה לקוקאין הסימנים הינם אותם סימנים חשוב להגיע לטיפול באותה מידה.

 

שתפו אם אהבתם