התמכרות לקניות

התמכרות לקניות - המרכז לטיפול וייעוץ

התמכרות לקניות באינטרנט

התמכרות לקניות אינה נדירה במיוחד, ואנשים רבים סובלים מדחף אובססיבי לרכישתם של מוצרים, מוצרי אופנה, בגדים, תיקים ואפילו גאדג'טים ומתנות לאחרים. תופעה זו ידועה גם בשם אוניומאניה, והיא מתייחסת להפרעת קנייה כפייתית – שופוהוליזם. התמכרות זו מתאפיינת בקושי בשליטה על הדחף לקנות, כמה שיותר ובכל רגע אפשרי. תרבות הצריכה המוגברת בה אנו חיים ללא ספק מוסיפה לבעיה והופכת את הקנייה לפתרון זמני לריק נפשי, דיכאון ואפילו דימוי עצמי נמוך ונסיבות חיים קשות. אורנית ויינשטוק – מרכז לטיפול וייעוץ, מזמינים אתכם להחזיר את השליטה לידיים שלכם ולא לתת לעצמכם להמשיך ולשקוע בחובות אשראי עצומים ומאות מוצרים שאין בהם צורך.

התמכרות לקניות – כשהשופינג הופך לבעיה משמעותית

בשנים האחרונות נוכל להיתקל בלא מעט סרטים וסדרות המתארות את הבעיה באופן ברור. בין הבולטים שבהם נוכל למצוא גם את "וידויים של שופהוליק" בכיכובה של איילה פישר, אשר הציג את הדרך בה התמכרות לקניות עשויה להביא לשיבוש של חייו המקצועיים והאישיים של האדם. נכון, אמנם מדובר רק בסרט, אך בסיסו טמון במציאות של אנשים רבים הפונים אל הקניות מתוך ניסיון לברוח מהתמודדויות שונות בחייהם, או בניסיון למלא את הריק העמוק שבפנים.

התנהגות כפייתית זו אולי יכולה לספק את המענה לצורך בריגוש רגעי, אך השלכותיה עשויות להיות הרסניות לא פחות מהתמכרויות רבות אחרות. פגיעה כלכלית, הימנעות מהתמודדות עם אתגרים ואף פניה אל שקרים ומרמה, לקיחת הלוואות רבות ואף פגיעה באנשים הקרובים ביותר. חשוב לציין כי התמכרות זו עשויה להוות חלק מחייהם של אנשים רבים, גברים ונשים כאחד, בני נוער לצד מבוגרים.

התמכרות לקניות – טיפול בשופוהוליזם

המרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ויינשטוק מציע טיפולי גמילה פרטניים אשר נועדו לסייע בהתמודדות עם התמכרות לקניות. הטיפול יותאם באופן אינדיבידואלי ומתוך ראייה הוליסטית שמתמקדת בצרכיו וקשייו של כל מטופל. הטיפול יתמקד בהחזרת השליטה על הרגלי הצריכה שלכם לצד מציאתם של עיסוקים אחרים ודרכי התמודדות עם הקשיים והאתגרים הרגשיים עמם אתם מתמודדים. הטיפול לא נועד לגמול אתכם באופן מוחלט מקניות, אלא לאפשר לכם לסגל הרגלי קנייה מבוקרים שיאפשרו לכם לשלוט על הקניות שלכם.

שתפו אם אהבתם