סימנים שבן הזוג שלך מכור להימורים

סימנים של התמכרות להימורים

לאס ווגאס סטייל: איך תדעי שבן הזוג שלך מכור להימורים?

היא גילתה שהבעל שלה מהמר אחרי תקופה ארוכה של חשדות.
בהתחלה היא חשבה שיש לו לחץ בעבודה, זה מה שהוא הסביר לה בעקבות היעדרות רבה מהבית. בהמשך נוספו גם היעלמויות בלתי מוסברות, ובכלליות חוסר זמינות ונוכחות רגשית ורק אז היא הייתה מוכנה להודות בפני עצמה- "בעלי מכור להימורים".

מדי פעם היא שמה לב שהוא יותר מתוח ולחוץ מהרגיל, הוא היה מתכתב בנייד בלי סוף ובעצבנות, מקבל שיחות טלפון ממספרים חסומים, יוצא מהחדר לשיחות טלפון ובשלב מסוים הוא פשוט לא עזב את הנייד – הלך איתו לשירותים ולכל מקום.
הייתה לה תחושה אינטואיטיבית שמשהו לא כשורה, שהוא שומר על איזו סודיות, שיש "משהו" שהיא לא יודעת.

היא חשבה לעצמה: "אולי הוא מנהל רומן?!" והוא אכן ניהל רומן, רק שלא עם בת זוג אלא עם הימורים.

אחרי שהיו לה חשדות כבר די הרבה זמן, פתאום הופיעו תנועות מוזרות בחשבון הבנק, עד עכשיו היא לא בדקה, כי סמכה עליו בעיניים עצומות.

הרי הוא פרנס את המשפחה בכבוד, אף פעם לא היה חסר אוכל במקרר ולהפך, היה רק שפע, אז למה לבדוק?! אבל עכשיו כשחשדה אמרו לה לבדוק, אולי הוא קונה מתנות יקרות לאיזו מאהבת.

היא לא מטומטמת, בכלל לא! היא אישה אינטליגנטית יש לה קריירה או שהיא נשארה בבית, אבל ניהלה בית לתפארת, גידלה את הילדים – היא לרגע לא העלתה על דעתה שהיא חולקת את חייה עם מהמר כפייתי – מכור להימורים.

 

ואז הסוד התגלה… (הוא מכור להימורים)

כשהסוד התגלה (זה קורה כמעט תמיד שלא במתכוון) הלב שלה נשבר, היא חוותה תחושה איומה של בגידה, אובדן אמון, אכזבה, כעס, כאב ובליל של רגשות מורכבים וקשים.

היא האמינה לו להבטחות שזו הפעם האחרונה, אבל אז הכל היה אמיתי יותר והיא בדקה כל צעד וצעד, ואז הגיעו גם הפעם השנייה והשלישית וה…
התפתחו ריבים נוראיים, האשמות, התפרצויות זעם, ניסיונות אינסופיים למצוא דרכים לשלוט בהימורים, התרחקות הדרגתית, רגשות בוז הדדיים ואיומים לעזוב.
למרות הכול היא תמיד רצתה להאמין שמפלצת ההימורים הנוראית המכלה את כל הטוב בו, בזוגיות, במשפחה ובחיים, תעזוב את משפחתה לנפשה.
יותר מכל דבר אחר, היא הרגישה חסרת אונים!

 

אם את שואלת את עצמך, האם אני האישה הזו? האם בן הזוג שלי מכור להימורים? או לחילופין חבר שלי מהמר? ולא יודעת לענות על השאלה, את מוזמנת להשתמש ולבחון את עצמך בשאלון שהכנו: "האם אתה קרוב לבן משפחה מכור" .

סימנים שבן הזוג שלך מכור להימורים וצריכים להדליק לך נורה אדומה!

  1. הוצאות או הלוואות לא מוסברות: התמכרות להימורים מתבטאת קודם כל כלכלית. אם יש הוצאות לא מוסברות בחשבון הבנק, חריגה מהמסגרת, מינוס פתאומי, הלוואות שצצות פתאום מבני משפחה או מהשוק האפור – סביר להניח שהוא מהמר.
  2. עצבנות יתר: מהמרים נתונים ללחצים רבים. כשהם נקלעים לחובות הם מתחילים להתנהג בעצבנות, הם מפחדים שיתפסו אותם, לא יודעים איך יחזירו את הכסף, ואם ההפסדים מתחילים להיערם זה משתלט להם על החיים ומוביל להתפרצויות זעם ועצבנות תמידית. עצבנות, כעס, מתח, חוסר שקט, דכאון וחרדה כולם תסמינים רגשיים המתלווים להתמכרות להימורים.
  3. התנהגות פזרנית: ברגעים של הצלחה, הכסף נוזל מהידיים והמהמר ירצה להשתמש בו כי הוא כמו "בוער בידיים". תחושת ההצלחה, היא תחושה של "היי" ו"על גג העולם" והיא גורמת למעין אושר עילאי ופזרנות המתלווה אליו.
  4. קשיים בתפקוד יומיומי: ההתמכרות משתלטת על המכור ועל חייו בכל הרבדים ומובילה מעבר ללחצים גם לקשיים בתפקוד יומיומי, אי יכולת לתפקד בבית, קריזים, התרחקות והתנכרות.

 

על רכבת ההרים של ההימורים והמניעים להתמכרות להימורים אפשר לקרוא כאן

 

מה קורה כשהסוד מתגלה, איך קרובי משפחה של מתמכרים מתנהגים?

בני משפחה שבורי לב מהידיעה כי הקרוב היקר אל ליבם מכור, ולנוכח תהליך ההרס העצמי המתמשך והעקבי שלו.

בעקבות הרגשות הקשים בני המשפחה יוצאים ל"הצלה" של המכור, אך אין להם את הכלים המתאימים.

קרובים של מכורים לא יודעים איך להתמודד עם ההתמכרות ובדיעבד מבינים שמתוך כוונות טובות הם דווקא הזיקו או "הרגו את הבן זוג מאהבה".
בנוסף לרצון לגונן על בן זוג או בן משפחה, יש גם את הבושה.

הבושה שזה יתגלה גורמת להסתגרות ושמירה של המידע בקנאות בתוך המשפחה, וכתוצאה מכך התמכרות שהתגלתה הולכת ומדרדרת במקום שיתחיל טיפול מתאים.

תובנות חשובות איך להתמודד עם מכור להימורים:

  1. לא גרמתם להתמכרות, אין ביכולתכם לשלוט בהתמכרות ואין ביכולתכם לטפל בהתמכרות.
  2. המפתח להתנהגות ולקבלת החלטות לגבי אהוב הסובל מהתנהגויות התמכרויות הוא: מחד גיסא, תמיכה בכל מה שמקדם את תהליך השיקום וההבראה, ומאידך גיסא אי שיתוף פעולה עם כל מה שמשרת ומעודד את ההתמכרות.
  3. הדרך מרגישה לפעמים כקשוחה ולעיתים נראה כאילו המצב מחמיר לפני שהשיפור נראה. בפועל מי שחווה התמכרות בתוך המשפחה הבין שלפעמים אהבה כרוכה ביכולת להגיד: לא. להשתמש בשיפוט בריא, לא לשתף פעולה עם חוסר שפיות ומה שפוגע בערכים ובכבוד שלכם. זוהי הדרך האפקטיבית ביותר להתמודד ולהתגבר על התמכרות במשפחה.

 

אפשר לנצח את ההימורים

אם בן הזוג סובל מהתמכרות להימורים הוא יכול לחזור למוטב! במרכז לטיפול וייעוץ הוא יקבל עזרה מקצועית תוך רגישות, שמירה על פרטיות וממקום לא שיפוטי. בעזרת מערך תמיכה טיפולי המותאם באופן אישי ובתהליך של תמיכה, ליווי ושותפות הוא יפטר מההתמכרות ויקבל כלים להתמודדות וחזרה לאורח חיים נורמלי ותקין.

 

צריכים עזרה בגמילה מהימורים? אנחנו כאן >>

 

שתפו אם אהבתם